Zbierajte pečiatky z vysokohorských chát na Slovensku!

Ľahká

Naše hodnotenie:
4.5/5
Zdieľať
Poslať
Vytlačiť

Mödlinger Klettersteig - Robert Karpfen Klettersteig

Mapa ferraty Mödlinger Klettersteig

B/C - C

00:05

00:30

00:15

S

115 v. m

Popis via ferraty Mödlinger Klettersteig

Kedy navštíviť: Celoročne

Oficiálny názov: Robert Karpfen Klettersteig
Pohorie: Wienerwald
Hora: Frauensteinberg (360 m)
Prevýšenie na ferrate: 115 v. m.

Obtiažnosť: B/C – C
Prístup k ferrate: 00:05
Trvanie ferraty: 00:30
Trvanie zostupu: 00:15

Charakteristika ferraty: Via ferrata Mödlinger Klettersteig sa nachádza neďaleko Viedne v okresom meste Mödling len cca hodinu cesty z Bratislavy. Ide o ferratu vhodnú pre začiatočníkov a deti a bude skvelou voľbou, ak si chcete otestovať svoje lezecké schopnosti. Svojou dĺžkou síce neočarí, ale napriek tomu vám ponúkne krásne výhľady do okolia.

Popis ferraty: Celá trasa tejto krátkej ferraty je rozdelená na tri časti. Jedinou jej komplikovanou časťou, je začiatok s obtiažnosťou C. Práve ten preverí, aké sú vaše lezecké schopnosti a či bude pre vás ferratovanie vhodné. Ide o rovnú skalnú stenu bez umelých stupov, ktorá je nástupovým bodom na ferratu. Spoľahnúť sa tu môžete len na oceľové lano, vašu silu v rukách a prirodzené stupy na skale. Úvodný úsek je možné obísť cez chodníček v tesnej blízkosti skaly po pravej strane. Po zdolaní prvej časti ferraty pokračuje trasa už len jednoduchými A/B úsekmi, ktoré vedú po hrebeni skaly. Po prvej vyhliadke sa trasa stáča doprava smerom nahor po hrebeni. Prvú a druhú časť ferraty oddeľuje krátky rebríkový mostík. Druhá časť ferraty je opäť tvorená jednoduchými A/B úsekmi a vedie po hrebeni kopca. Po zdolaní druhej časti prejdete krátky peší úsek a napojíte sa na tretiu časť ferraty. Ide o krátky skalný úsek, ktorý vás privedie až na vrchol ferraty v lese.

Vysvetlenie obtiažnosti: Mödlinger Klettersteig je jednoduchá ferrata s ľahkým prístupom, krátkym trvaním a jednoduchým zostupom. Jedinou komplikáciou pre začiatočníkov môže byť úvodný silový úsek s obtiažnosťou C, ktorý je však možné obísť.

Potrebné vybavenie: Kompletná ferratová výstroj (helma, set, brzda).

Tip: Pri voľbe zostupovej trasy z vrcholu smerom doprava nezabudnite navštíviť zrúcaninu hradu (Burg Mödling), ktorý budete mať po ceste.

Nástup a zostup

Počet ciest vedúcich na vrchol: 4
Počet zostupových ciest: 3

Nadmorská výška nástupu: 240 m n. m.
Dĺžka ferraty: 125 m

Súradnice vrcholu: 48.0797858N, 16.2710450E
Súradnice nástupu: 48.0805703N, 16.2701069E

Nástup na ferratu: Nástup je veľmi jednoduchá a zaberie vám len zopár minút. Od zaparkovaného auta prejdite do uličky Neuweg, ktorá lemuje potok Mödlingbach. Za mostíkom sa vydajte doprava a pokračujte rovno až po nástup na ferratu.

Zostup z ferraty: Na vrchole sa vydajte doprava lesom smerom k zrúcanine hradu (Burg Mödling). Pokračujte stále lesom dole, na rázcestiach odbočte doprava. Trasa vás privedie až dole na asfaltovú cestu, kde je nástup na ferratu.

Poznámka k zostupu:

Príjazd

Najbližšie mesto/obec: Mödling
Súradnice parkoviska: 48.0812456N, 16.2665225E
Presná adresa parkoviska/príjazdu: Brühler Straße, Mödling
Presný popis príjazdu: Po vjazde do Mödlingu pokračujte po Hauptstraße, na svetelnej križovatke doľava na Badstraße a na ďalšej svetelnej križovatke doprava na Brühler Straße. Na tejto ulici sa nachádza parkovisko + je možné parkovať priamo na ulici.

Galéria

Ďalšie zaujímavé ferraty:

Stredne ťažká

D

00:30

01:00

Ťažká

C/D

01:30

03:00

Stredne ťažká

C/D

00:20

03:00

Stredne ťažká

D

01:30

02:00

Chceli by ste niečo zmeniť, alebo doplniť?

Pomôžte nám vytvoriť čo najpodrobnejšiu databázu via ferrata! Ak máte akékoľvek pripomienky k uvedeným informáciám o ferrate, alebo by ste chceli niečo doplniť či zmeniť, neváhajte nás kontaktovať. Pomôžete tak ostatným lezcom nájsť čo najpodrobnejšie informácie!

Scroll to Top